Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/svajokli/domains/kaimo-sodyba.lt/public_html/plugins/system/jsntplframework/libraries/joomlashine/template/megamenu.php on line 228
Jurginės 2009.04.23

 Jurginės 2009 balandžio 23d.

Papilėje, prie Augustaičių vandens malūno

Prie Augustaičių malūno surengtos Jurginių šventės dalyviai grožėjosi žirgais su šukuosenomis — į kasytes ar dar kitaip buvo supinti karčiai, uodegos.

Į Jurginių šventę susirinkę apie pora šimtų žmonių skyrė nominacijas jiems patikusiems žirgams iš Algirdo Martyšiaus žirgyno. Kiekvienam jų buvo paskirta po tokį pat prizą — pusmaišį avižų. Vienintelis poni gavo šokolado, nes jį labiau mėgsta negu grūdus.

Bene pirmą kartą žirgai buvo papuošti šukuosenomis. Žirgyno prižiūrėtojoms prireikė kelių valandų, kol kiekvienam savo globotiniui išmoningai supynė karčius, uodegas.

Šventės dalyviai galėjo ir pajodinėti ant žirgų po aptvarą. Iš pradžių drąsiųjų nebuvo daug. Aktyvesnės buvo merginos. Vaikinai prakuto, kai sumažėjo žiūrovų. Dauguma raitelių jautėsi saugiai, kai žirgus vežiojo jų prižiūrėtojos. Paskui jos vis dažniau galėjo pailsėti, o vieni patys balne puikiai besijaučiantys raiteliai pavarydavo žirgus ristele.

Nedaug kas išdrįso sėsti ant vienintelio šventėje buvusio poni. Juo jodinėjęs daugiausia tik prižiūrėtojas šmaikštavo ir linksmino žiūrovus.

Baugesni ir atsargesni, tačiau smalsūs šventės dalyviai galėjo pasivažinėti žirgo tempiamu vežimu.

Jurgines organizavę Papilės kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojai panoro atgaivinti senovės paprotį, kai Jurginės būdavo arklių ir naktigonių šventė. Todėl sutemus suliepsnojo ir laužas.

Renginyje Papilės kultūros ir laisvalaikio centro liaudiškos muzikos kapela organizavo Jurginių apeigas.

Koncertavo Papilės pagyvenusių žmonių klubo „Atgaiva“, Ventos kultūros namų, Radviliškio rajono kultūros centro folkloro kolektyvai.

Jurginių proga prie Augustaičių malūno šventės dalyvių vardu buvo pasodinta liepaitė, kurią padovanojo Lazdynų Pelėdos muziejus.

Autoriaus nuotr.

ŠUKUOSENA: Raiteliai jodinėjo žirgais, kurių karčiai buvo sušukuoti.

TRAMDYMAS: Į aikštę žiūrovų apžiūrai išvestus žirgus pajėgė sutramdyti jų prižiūrėtojos.

ŠVELNUMAS: Į balną nedrįsusios sėsti Jurginių dalyvės per aptvaro užtvaras siekė bent švelniai paliesti žirgus.

 

Straipsnis paimtas iš Šiaulių krašto. Autorius: Vytautas RUŠKYS