Jurginės 2010 balandžio 23d.

Papilėje, prie Augustaičių vandens malūno

 

Papilės kultūros namų kasmet rengiama pavasario sutiktuvių šventė Jurginės antrą kartą vyko Algirdo Martyšiaus žirgyno teritorijoje prie Augustaičių malūno.

Praėjusį savaitgalį surengtose Jurginėse meno mėgėjai atliko apeigas, susijusios su pirmaisiais pavasario darbais, koncertavo. Programą parodė Papilės Simono Daukanto gimnazijos liaudiškų dainų ansamblis „Liepelė“, vadovaujamas Lilijos Jonaitienės, Papilės kultūros namų liaudiškos muzikos kapela “Liepa“ (vadovas Antanas Erlickis) ir jaunučių, vaikinų, merginų tautinių šokių kolektyvai (vadovas Marius Gedaminskas). Apeigas komentavo ir kvietė žiūrovus įsijungti renginio vedėjai Kristina Grudžinskaitė ir Saulius Montvilas.

Radviliškio kultūros centro folklorinis ansamblis „Aidija“ dainavo Jurginių apeigose ir šokdino žiūrovus antroje šventės dalyje, kai buvo valgoma apeiginė kiaušinienė ir deginamas laužas.

Papilės miestelio gyventojus ir svečiai plojimais išrinko vedžiojamus eikliausius žirgus, o paskui buvo kviečiami jais pajodinėti. Labiausiai tuo mėgavosi jaunimas.

Šventėje veikė ūkininkų maisto produktų ir amatų meistrų dirbinių mugė.

„Taip norime priminti lietuvių liaudies tradicijas ir pabėgti nuo tipiško renginių stereotipo, — sakė Papilės kultūros namų vadovė Virginija Kupstienė. — Pasirodo, kad žmonėms visai nebūtini fejerverkai ar populiarių atlikėjų koncertai. Ypač mūsų atliekamos apeigos įdomios vaikams, jie skatinami domėtis savo protėvių papročiais“.

Autoriaus nuotr.

DOVANOS: Žirgyno savininkas Algirdas Martyšius įteikinėjo dovanas Jurginių dalyviams.

JODINĖJIMAS: Pajodinėti panoro labiau jaunimas.

ŠOKIS: Šokėjos skyrė šokį arkligonėms ir naudojo botagėlius.

Straipsnis paimtas iš "Šiaulių krašto"

Autorius: Vytautas RUŠKYS