Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/svajokli/domains/kaimo-sodyba.lt/public_html/plugins/system/jsntplframework/libraries/joomlashine/template/megamenu.php on line 228
Kaimo turizmo sodyba "Svajoklių slėnis" - Jurginės prie Augustaičių vandens malūno

Jurgines Papilėje stebėjo keliolikos rajonų atstovai (2015.04.24)

 

                   Akmenės rajono Papilės kultūros namai kas pavasarį rengia jo sutiktuvių šventę – Jurgines. Į jas tradicine vieta tapusiame Algirdo Martyšiaus žirgyne prie Augustaičių malūno penktadienį suvažiavo ir atstovų iš keliolikos šalies rajonų.

                   Amatininkų, tautodailininkų, prekeivių surengtoje mugėje pirkėjai galėjo rinktis medžio, molio, metalo dirbinių, konditerijos gaminių bei kitų saldumynų.

Teatralizuotas Jurginių papročių ir tradicijų pristatymas prasidėjo savivaldos rinkimus primenančiomis aukščiausių valdininkų oficialiomis kalbomis. Tik po jų koncertinę programą pradėjo folkloro ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos. Jų melodijos skambėjo atliekant apeiginį rūtų sėjimą, viščiukų per rato stebulę bei kelnių kiškas kišimą.

                   Išlaikyta papilėniškių tradicija – folkloro kolektyvų atlikėjai papuošė liepaitę, kuri pasodinta prieš septynerius metus prie Augustaičių malūno pirmą kartą įvykusių Jurginių proga.

                   Išskirtinis renginio akcentas – žirgų išvedimas iš arklidžių į lauką. Lydimi juos baidančios trankios pučiamųjų instrumentų muzikos, žirgai buvo vedami kelis ratus priešais žiūrovus.

                   Vėliau ristūnai pasuko į specialų aptvarą. Prie jo kelias valandas vis būriavosi žmonės, pageidaujantys galėjo sėsti į balną ir pajoti ratą kitą. Išdrįso net mažyliai ar vyresnio amžiaus žmonės, nes saugumo sumetimais žirgus vedžiojo patyrusios jojikės.

                   Žirgyno šeimininkas Algirdas Martyšius sukvietė į apeiginį vaišių ratą norinčius paragauti duonos su įkeptais kiaušiniais, atsigaivinti gira.

                   Maždaug valando koncertą surengė vokalinė-instrumentinė grupė „Gramofonas“ iš Telšių.

                   Temstant suliepsnojo didžiulis laužas Ventos paupyje – kiek atokiau nuo arklidžių kiemo. Buvo kepama apeigų kiaušinienė, ja vaišinama. Dar buvo galima pasistiprinti šviežiai išvirta žuviene, žirnių koše.

                   Vaikus ir jaunimą džiugino sūpynės.

                   Renginį filmavo televizijos laidos „Gimtoji žemė“ kūrybinė grupė, pasirinkusi Jurgines Papilėje pagerbti kasmetinių Jorio apdovanojimų laimėtojus. Ta proga jie kartu su savo kompanijomis – iš viso per pusšimtį svečių iš daugiau kaip dešimties šalies rajonų – savo automobiliais pirmiausia aplankė Akmenės rajono turizmo vietas.

                   Paskui Jurginėse įteikti Jorio apdovanojimai savo kraštą garsinantiems visuomenininkams – daugiausiai iš atokių kaimiškų vietovių. Tarp pagerbtųjų – Dabikinėlės kaimo gyventojai Margarta ir Vytautas Skabeikiai, kurie maždaug prieš dešimtmetį netoli savo namų įrengė autokroso trasą, joje organizuoja varžybas.

 

Autoriaus nuotr.

ŽIRGAI: Priešais žiūrovus vedžiojamus žirgus tramdė patyrusios jojikės.

ŠEIMININKAS: Jurgines priėmusio ūkio šeimininkas Algirdas Martyšius pats dalyvavo šventės apeigose.

ŠOKIS: Šventėje koncertavę vaikai pristatė ir piemenėlių šokį su botagėliais.

APDOVANOJIMAS: Dabikinėlės kaimo gyventojams Margaritai ir Vytautui Skabeikiams Jurginėse įteiktas televizijos laidos „Gimtoji žemė“ Jorio apdovanojimas.

 

Šaltinis: http://skrastas.lt/?data=2015-05-28&rub_raj=1144142265&id=1430154046&pried=2015-04-28

Autorius: Vytautas RUŠKYS

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.